❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
KORONA: Statsminister Netanyahu og jeg deltar begge, sammen med blant andre Danmarks Mette Frederiksen, på jevnlige møter i en krets av land samlet av Østerrikes kansler Sebastian Kurz som diskuterer koronahåndtering. Mitt inntrykk er at vi alle har glede av erfaringsutvekslingen oss imellom, skriver Erna Solberg. På bildet ser vi Solberg og Netanyahu i Sveits i 2014. Foto: Lise Åserud / NTB

Jeg er ikke sikker på at vi er så uenige

Israel setter vaksiner i et imponerende tempo. Samtidig er vi bekymret for covid-19-situasjonen i Palestina.

Publisert Sist oppdatert

Vebjørn Selbekk kritiserer meg i avisa Dagen for svar jeg nylig ga til NTB på spørsmål om tilgang til vaksiner for den palestinske befolkningen.

Han påpeker helt riktig at Israels vaksinasjonsprogram har vært raskt og vellykket. Det har også vi merket oss.

Israel satset særlig på mRNA-vaksiner fra selskapene Pfizer og Moderna. Dette er en ny teknologi, og det var lenge uklart om utviklingen ville resultere i godkjente vaksiner.

Powered by Labrador CMS