Konferansen, døpt Skamløsdagen, tok opp spørsmål om skambelagte områder innenfor seksualiteten. Arrangementet hadde flere celebre gjester, og årets konferansier var komiker Else Kåss Furuseth.
Etter innledningen ved daglig leder i Sex og samfunn Maria Røsok, tok Furuseth en skamløs prat med Oslo-ordfører Marianne Borgen i sofaen på Riksscenen i Oslo.
Blant temaene som ble diskutert var normalstørrelse for kjønnsorganer, og hvorvidt det i det hele tatt eksisterer noen «normal». Noah Lindaas tok i samtale med sykepleier Anders Røyneberg opp hvordan det er å være transperson i Norge i dag, mens «skam-nerd», journalist og forfatter Kathrine Aspaas la fram ny forskning om skam.
Senere mandag rundes arrangementet av med utdelingen av årets skamløspris, som i fjor ble delt ut til Sofia N. Srour, en av «De skamløse arabiske jentene».