Kirke midt i flyktningstrømmen
Malmø pinseforsamling har som mål å møte byens behov. – Et av byens store behov er integrering. Vi vil vise at integrering er mulig, sier pastoren som har ni språkgrupper under samme tak.
Tilfluktssted: Siden Malmø pinseforsamling tilhører den verdensvide pinsefamilien, har de blitt et naturlig tilfluktssted for migranter og flyktninger med samme tro. På 1970-og 80-tallet var det arbeidsmigranter fra Finland og flyktninger fra Balkan og Sør-Amerika som kom. I dag kommer flyktningene andre steder fra, men fremdeles blir de ønsket velkommen, sier Andreas Wessman, menighetens hovedpastor. Foto: Kari Fure
Tilfluktssted: Siden Malmø pin
...
Tilfluktssted: Siden Malmø pinseforsamling tilhører den verdensvide pinsefamilien, har de blitt et naturlig tilfluktssted for migranter og flyktninger med samme tro. På 1970-og 80-tallet var det arbeidsmigranter fra Finland og flyktninger fra Balkan og Sør-Amerika som kom. I dag kommer flyktningene andre steder fra, men fremdeles blir de ønsket velkommen, sier Andreas Wessman, menighetens hovedpastor. Foto: Kari Fure
Del
login bli abonnent
diakoni,flyktninger,integrering,malmø,malmø pinseforsamling,menigheter,migranter,misjon